به کار فنی نه نگوئید:

هر یک از ما فارق از جنسیت در موقعیت های بسیاری قرار گرفته ایم که می بایست با استفاده از ابزارآلات مناسب یک مشکل فنی را بر طرف کنیم. شاید پس از گذراندن یک روز کاری در منزل با شیر و لوله هایی مواجه شده که در حال چکه چکه کردن قطرات آب هستند. یا در هنگام شستشوی لباس ها در خانه ناگهان با جریان آب در کف آشپزخانه مواجه می شویم. یا شاید در هنگام روشن کردن خودرو متوجه یک عیب فنی شده و لازم است آن را بر طرف نمائیم.

 

در موقعیت هایی همانند آن چه که بیان شد شما چه می کنید؟ با یک نیروی خدماتی تماس می گیرید، یا خود در جهت برطرف کردن آن عیب دست به کار می شوید؟ به طور معمول بسیاری از افراد در این شرایط با یک نیروی فنی تماس خواهند گرفت و از انجام آن کار سر باز می زنند. این رفتار به چند دلیل رُخ می دهد. ترس از انجام کار، عدم وجود دانش فنی لازم و همچنین نداشتن ابزار آلات مناسب.

 

بر ترس های خود غلبه کنید:

ترس بزرگترین عامل توقف کامل انسان است؛ شما ممکن است در لحظاتی گیج شوید یا حتی بترسید؛ ترس از شکست در رویارویی با یک کار جدید؛ این واقعه کاملاً طبیعی است؛ برای آن که بتوانید کار خود را ادامه دهید، می بایست در ابتدا بر این ترس‌ ها غلبه کنید. به بیان دیگر باید با ترس هایتان رو‌ به رو شوید. این بدان معنا است که با خود صادق باشید و بپذیرید که شما ترسیده اید.

 

در گام اول مقابله با ترس، شما باید به آن چیزی که از آن می ترسید نزدیک شوید. اگر از کاری واهمه دارید، آن کار را به هر روشی که می توانید انجام دهید. هیچ گاه پا پس نکشید؛ برای آن که در آن کار موفق شوید می بایست جرات و جسارت خود را تقویت کنید، افکار منفی را از خود دور نمائید، نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید، ضعف های موجود را از بین ببرید و نقاط قوت خود را تقویت کنید.

 

در صورتی که شما با ترس های خود رو‌به‌رو شوید، کمی در زندگی خطر کنید و اموری که در ذهن از آن ها بیم دارید را انجام دهید؛ به مرور زمان استرس های خود را کاهش داده و به دنبال آن باعث افزایش اعتماد به نفس خود می شوید.

 

از چه کارهایی می ترسید؟ از انجام امور فنی، تعمیر یک وسیله، کسب مهارت فنی، فروشندگی، تغییر کسب و کار، شکست در امور کاری و یا مورد تمسخر قرار گرفتن دیگران؟
در هر شرایطی تنها به هدف خود فکر کنید و آن را دنبال کنید. هرگز از آغاز و انجام کارهای جدید و مورد علاقه ی خود نهراسید. در ابتدا فهرستی از این امور تهیه نموده و بر اساس آن برنامه ریزی لازم را انجام دهید. شما زمانی به موفقیت دست پیدا خواهید کرد که با بدترین ترس های خود روبه‌رو شده و بر آن ها غلبه کنید.

 

دانش خود را ارتقاء دهید:

دلیل دیگری که باعث ایجاد ترس در وجود افراد می شود، نداشتن دانش و آگاهی لازم است که این مورد نیز با رشد روز افزون تکنولوژی و دسترسی آسان به اطلاعات قابل بر طرف شدن است. یکی از موقعیت هایی که در ابتدای این مقاله به آن اشاره شد را به یاد بیاورید. با یک جستجوی ساده شما قادر خواهید بود راه بر طرف نمودن هر یک ار آن مشکلات را گام به گام و به سهولت بیاموزید.

این مورد را به خاطر بسپارید که در برخی از مواقع وجود احساس ترس به معنای خطر و یا ریسک نمی باشد. پس پیش از انجام یک کار در رابطه با آن اطلاعات لازم را کسب کرده و از حقایق و خطر های آن کار آگاه شوید. به این ترتیب شما احساس بهتری خواهید داشت و بر ترس خود غلبه خواهید کرد.

 

خرید ابزار آلات با کیفیت:

پس از غلبه بر ترس و همچنین کسب دانش کافی، آن چیزی که به آن نیاز دارید داشتن یک جعبه ابزار به همراه ابزار آلات مناسب است. اما در این زمان نیز سئوالات بسیاری در ذهن شکل می گیرد. چگونه می توان بهترین ابزار آلات را با توجه به نیاز و بودجه ی مد نظر تهیه نمود؟ چگونه می توان ابزارآلات مورد نیاز را در سریع ترین زمان ممکن خریداری کرد؟ بی تردید خرید از یک فروشگاه اینترنتی معتبر و متخصص در زمینه ابزارآلات می تواند به ما کمک فراوانی کند. البته خرید این موارد نیز مستلزم داشتن دانش فنی و وقت کافی جهت تحقیق و بررسی لازم است.

 

فروشگاه اینترنتی دکانچه جهت سهولت بخشیدن به روند خرید، راه های متنوعی را برای شما در نظر گرفته است. شما می توانید با استفاده از وب سایت و یا اپلیکیشن دکانچه کالای مورد نظر خود را با قیمت مناسب خریداری نموده و درب منزل تحویل بگیرید.

 

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در هنگام خرید نیز داشتن دانش کافی نسبت به ابزارآلات است؛ که در راه شناخت و آشنایی بیشتر شما علاقه مندان به امور فنی، فروشگاه اینترنتی دکانچه مقالاتی را تهیه و در اختیار مخاطبان خود قرارداده است. همچنین برای سهولت بیشتر یک راه ارتباطی تلفنی برای راهنمایی شما دوستداران امور فنی در نظر گرفته شده است.

 

اکنون دست به کار شوید:

پس از غلبه بر ترس های خود، کسب دانش فنی لازم و همچنین خرید ابزار آلات مناسب شما قادر خواهید بود با مشکلات پیش آمده رو به رو شده و جهت بر طرف نمودن آن عیبوب اقدام کنید. با بر طرف نمودن هر عیب و گذشت زمان شما دانش و مهارت فنی خود را ارتقاء داده و تبدیل به یک شخص فنی خواهید شد.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here